Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Před minutou jsem se dovolala na informační linku Ministerstva zahraničí, velmi rychlá a připravená odpověď : bod 5. odst. e) se do Ochranného opatření dostal omylem (zůstalo z předchozí verze) , neplatí a snad se bude opravovat...fakt mě nenapadlo, jak na tohle zareagovat...

0 Citovat

Tak na tohle bych tedy fakt nespoléhal. Protože to by musel mít personál na checkinu detailní informace o každém státu a aktuálních podmínkách. Ano, pokud to až do Mexika poletí Smrtwings, tak pak to aplikovat lze.

0 Citovat

Iva Kuthan napsal(a):

Před minutou jsem se dovolala na informační linku Ministerstva zahraničí, velmi rychlá a připravená odpověď : bod 5. odst. e) se do Ochranného opatření dostal omylem (zůstalo z předchozí verze) , neplatí a snad se bude opravovat...fakt mě nenapadlo, jak na tohle zareagovat...

Tak nevím, školy nemám, ale myslím si, že dokud to nebude opraveno, zrušeno nějakým oficiálním dokumentem, tak to platí.

Edit: a už jenom pohledem na dosud platnou verzi opatření a toho co má platit od 5.2. , kdy ty články e, nejsou totožné, vyvrací jejich zdůvodnění "..dostal omylem (zůstalo z předchozí verze)"

0 Citovat

Tak nevím, školy nemám, ale myslím si, že dokud to nebude opraveno, zrušeno nějakým oficiálním dokumentem, tak to platí. 

Právě proto mi spadla brada a nevěděla jsem, co říct...pravděpodobně stihnou do 5. února vydat další opatření

0 Citovat

Jestli to ještě zase nezmění, tak by mě zajímalo, co bude v Timaticu. To je to, co bude zajímat check-in agenty.

Pokud to změní, měli by nést odpovědnost za zveřejnění "chyby". Ale jsme v Česku :-D

0 Citovat

To už člověk fakt neví, jestli se má smát, nebo brečet

0 Citovat

Kristepane. Situace se i přes opatření za několik měsíců nezlepšila, zatímco lidi padají na hubu psychicky, materiálně a/nebo fyzicky. A pořád naši vládci najdou způsob, jak ukázat svoji neschopnost. Ať se klidně rozčilují a viní lidi, že si za ta vysoká "číslíčka" můžou sami, protože jejich moudrá nařízení nedodržujeme. Problém není vláda. Zklamali jsme je my jako lid. Měli by nás vyměnit :X

0 Citovat

To u premiéra lze - může lid český vyměnit za lid slovenský.

0 Citovat

Inu nezbývá než najít cestovní agenturu, která mi mou plánovanou individuální cestu do Mexika za tři týdny “posvětí”.;-)

0 Citovat

Už vidím, jak se tu do mně mnozí pustí, jak chci “porušovat opatření”. Nechci, zatím vše dodržuju jak idiot, ale tohle je prostě do nebe volající...!

0 Citovat

No obávám se, že se to ještě změní. Monika se v do pátku vrátí :-)

0 Citovat

[citace="Martin Vícha"]

Edit: a už jenom pohledem na dosud platnou verzi opatření a toho co má platit od 5.2. , kdy ty články e, nejsou totožné, vyvrací jejich zdůvodnění "..dostal omylem (zůstalo z předchozí verze)"

Jojo, je to tam, v té poslední verzi ze 4.ledna, akorát se to posunulo z bodu 4 do bodu 5, odstavec e) zůstal.

Takže jestli to fakt byla prostě jen něčí chyba, tak už nevím, co říct...

 

0 Citovat

verze platná do 4.2. : "...uvedených v seznamu podle bodu,  " věta za čárkou nedokončena.

verze platná od 5.2. : "... uvedených v seznamu podle bodu III. 1. " takže evidentně opravena předchozí chyba.

 

https://covid.gov.cz/opatreni/za...kem-nakazy

0 Citovat

Tak já vidím obě verze úplně totožné :) patrně jich bude víc...

0 Citovat

Na Invii přitom upozorňují na nová pravidla při návratu z tmavočervených zemí- tedy PCR test před odletem domů, další po 5.dnech karantény:

https://www.invia.cz/blog/aktual...-cestovat/

 

0 Citovat

Ochranné opatření z 04.01.2021 (účinné od 05.01.2021)

"(..) to neplatí

e) pro občany České republiky, občany Evropské unie a jejich rodinné příslušníky s bydlištěm v České republice a pro cizince s oprávněním k pobytu nad 90 dnů vydaným Českou republikou, kteří se v rámci zájezdu s cestovní kanceláří nebo přes cestovní agenturu zdržovali pouze v regionech uvedených v seznamu podle bodu III.1.,(..)"

Ochranné opatření z 01.02.2021 (účinné od 05.02.2021)

"5. body I.2 až I.4 neplatí pro
e) pro občany České republiky, občany Evropské unie a jejich rodinné příslušníky s bydlištěm v České republice a pro cizince s oprávněním k pobytu nad 90 dnů vydaným Českou republikou, kteří se v rámci zájezdu s cestovní kanceláří nebo přes cestovní agenturu zdržovali pouze v regionech uvedených v seznamu podle bodu III.1. (..)"

Zdroj: https://koronavirus.mzcr.cz/cate...-opatreni/

0 Citovat

Tady mate ten vas slavny Izrael 

https://www.novinky.cz/zahranicn....seznam.cz

@Jakub S  jaky matros si myslel v Irsku  ? A pokud nevis Blatny tady  stravil par let  Jinak uz jsem se pokusil vysondovat jestli se neporada v Dublinu  nejaka poradna demonstrace  ,nebo nexistuje petice  proti tomu co vyhlasili  o tom vycestovani  za 500 euro ....Zatim bohuzel nic nevim 

edit: s tim  paskvilem ve prospech cestovek bude jeste sranda  ja to buhuzel z Irska vyzkouset nemuzu ,ale v CR bych do toho sel  a  po navratu bych poslal kazdeho do prdele  ,jsem zvedavy jak rychle s toho vybrusli a opravi to 

Jeste se da  diskutovat o tom ,ze neni  uvedeno o jakou cestovku ci agenturu musi jit ,takze si treba  Zanzibar koupim  nekde v zahranici u nekoho a pak budu v CR po navratu postupovat stejne  ,tedy nikde se  nehlasit a zadny test nepodstupovat 

0 Citovat

Já se na ten matroš ptal, protože mi přišlo, že na ten Váš příspěvek ze včera 19:43, je hold asi potřeba mít v sobě něco silnějšího než Argus :) ... O tom, že Blatný strávil v Irsku několik let jsem nevěděl, ale vlastně by to leccos vysvětlovalo :) ... 

Jinak Mikire, díky Vám za graf v odkazu, který sem dáváte, abyste dokázal, že očkování je k ničemu. Pokud byste se k tomu grafu dostal, tak byste jasně viděl, že čísla od dvou milionu naočkovaných začínají poměrně výrazně klesat ... 

0 Citovat

Koukám, že uživatel na blacklistu je ještě blbější než jsme si všichni dohromady mysleli. To si jako opravdu v zahraničí koupím v cestovce Zanzibar se Smrtwings s odletem z Prahy?

0 Citovat

Ja klidne priznam ,ze jsem ten graf vubec nezkoumal , pro me je podstatne ze  je v Izraeli  i pres  nejprisnejsi  opatreni  stale vysoke nakazeni  a hlavne jak se pise , ze lidi na ockovani kaslou a ze vlade neveri  To je dost dokazujici ve state, kde vladne vlastne polovojensky rezim a tvrda diktatura 

A jinak jsem mel vcera u krbu jen dve piva Prazsky premium Lager  a nic vic  -)) Nevim jestli to opravdu vyrabi Polaci ale pancovaneho tam nic nebylo 

0 Citovat

Tady přece nejde o Smartwings a odlet z Prahy. Opatření se snad týká ČR a je úplně jedno s kým poletím, a na které letiště u nás či v zahraničí. Mám prostě povinnost se z tmavočervených zemí vracet s PCR testem a doma podstoupit karanténu, další test a následně se v respirátoru nahlásit zaměstnavateli. 

Že se to poněkud podivně netýká CK a agentur, to se snad vysvětlí, protože se mi nechce věřit, že by to někdo myslel vážně.  

 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ja klidne priznam ,ze jsem ten graf vubec nezkoumal

To se tak někdy přihodí, že článek má i obsah, ne jen titulek. Doporučuji si to pro příště ohlídat.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Koukám, že uživatel na blacklistu je ještě blbější než jsme si všichni dohromady mysleli. To si jako opravdu v zahraničí koupím v cestovce Zanzibar se Smrtwings s odletem z Prahy?

Kdo tu pise neco o Smartwingsu   Zanzibar si koupim treba  v nejake nemecke cestovce  treba s Frankfurtu a k tomu dokoupim u nich  let Praha Frankfurt a zpet  Nebo nakonec on line od kohokoliv

Jestli jsi nepochopil tak jde o to ,ze neni nikde uvedeno ,ze musi jit o ceskou cestovku ,  kdyby tady neexistoval lockdown az do 5.3. a nebylo tech 500euro  za vycestovani na dovolenou tak si zkusim koupit v cestovce tady Prahu ,ale myslim ze ta vyjimka neni na zeme rudejsi nez rude ,tedy zeme z mutacemi , takze to  tak jak tak nejde 

0 Citovat

Všimli jste si, že v tom opatření v bodě 13 je vlastně napsáno, že ten respirátor není povinný, že stačí rouška? Myslím tím tu kupovanou (ne domácí) zdravotní jednorázovou.

13.všem osobám uvedeným vbodech I.2ažI.4,včetně osob uvedených v bodě I.5.písm.a),b),c),e)ah)cestujících ze zemí uvedených v bodech I.2ažI.4,povinnost nosit respirátory bez výdechového ventilu střídou ochrany nejméně FFP2,KN95,N95,P2,DS,nebo alespoň jednorázové zdravotnické obličejové masky, a to v situacích uvedených v boděII.1nebo v situacích uvedených v krizovém opatření zakazujícím volný pohyb,a to po dobu 10dní po vstupu na území Českérepubliky;

0 Citovat

Mikire sorry, ale ty jsi fakt adept na cestuj dementne. Pokud si koupíš v německé cestovce Zanzibar z Frankfurtu, tak se na tebe vztahují nařízení německé vlády a slintákem o českých cestovkách na checkinu nikoho neohromíš.  Při cestě z Frankfurtu do Prahy se na tebe pro jistotu budou vztahovat pravidla individuálního turismu.

0